Konsultantka/Konsultant ds. Informatyki Śledczej w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć
EY (dawniej Ernst & Young)
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
‎19 godz. temu
source : KarierawFinansach.pl

Konsultantka / Konsultant ds. Informatyki Śledczej w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć

Każde przestępstwo lub nadużycie pozostawia ślady. Jeśli do jego popełnienia były wykorzystywane urządzenia elektronicznie, to można zabezpieczyć ich dane, a zidentyfikowane ślady wykorzystać jako dowody przeciwko sprawcom.

Zespół Informatyki Śledczej prowadzi cyber-dochodzenia i pomaga organizacjom w zebraniu dowodów oraz identyfikacji osób odpowiedzialnych.

Możliwości, jakie na Ciebie czekają :

Będziesz planować, organizować i nadzorować zabezpieczenie i analizę danych z różnych urządzeń komputerów, smartfonów, systemów IT, a następnie będziesz odpowiadać za opracowanie i prezentację zebranego materiału audytorom śledczym, prawnikom lub przed organami ścigania, prokuratorem, sądem.

Będziesz blisko współpracować z audytorami śledczymi oraz kancelariami prawnymi, w celu wspólnego wypracowywania kryteriów, jakie muszą spełniać dowody elektroniczne, które mają być wykorzystane w postępowaniu sądowym.

Twoje główne zadania :

 • Planowanie, organizowanie oraz nadzór merytoryczny i organizacyjny nad pracą analityków i osobiste zaangażowanie w analizę trudnych, złożonych przypadków,
 • Opracowywanie i prezentowanie wyników prac, w tym przed odbiorcami zewnętrznymi (klienci, organy ścigania, sąd i prokuratura),
 • Proponowanie i wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu informatyki śledczej,
 • Aktywna współpraca z audytorami śledczymi i kancelariami prawnymi.
 • Potrzebne umiejętności i doświadczenie :

 • 3-5 lat doświadczenia w zabezpieczaniu danych oraz analizie i opracowywaniu wyników,
 • Bardzo dobra znajomość i zrozumienie systemu MS Windows (różne wersje) oraz dobra znajomość systemów MacOS, Linux, Android, iOS,
 • Bardzo dobra znajomość składowych systemów IT i zrozumienie zależności między nimi (sprzęt, oprogramowanie w tym systemy bazodanowe, komponenty sieciowe itp.),
 • Umiejętność samodzielnego montażu i demontażu sprzętu IT,
 • Znajomość narzędzi wykorzystywanych w informatyce śledczej - np. AD / FTK, EnCase Forensic, Cellebrite UFED, XRY, Magnet AXIOM,
 • Dobra znajomość języka angielskiego (B1).
 • Twoim dodatkowym atutem będzie :

 • Znajomość języków skryptowych - np. Ruby, Python, PowerShell, SQL,
 • Znajomość narzędzi związanych z eDiscovery - np. NUIX, Relativity,
 • Zrozumienie i znajomość zasad, procesów i procedur związanych z działaniami organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości (sprawy cywilne, HR i / lub karne),
 • Praktyczne doświadczenie w opracowywaniu materiału na potrzeby postępowań sądowych oraz występowanie w roli biegłego sądowego.
 • Kogo szukamy :

  Doświadczonych osób, pracujących w firmach doradczych lub specjalistycznych, które są zainteresowane zagadnieniami IT i chcą dalej rozwijać się technicznie i merytorycznie w obszarze dowodów elektronicznych i informatyki śledczej.

  Oferujemy :

  Kwalifikacje oraz certyfikaty

  Różnorodne doświadczenie w różnorodnych zespołach

  Indywidulna mapa szkoleń

  Elastyczny czas i miejsce pracy

  Owoce w biurze

  Biuro z ładnym widokiem i w prestiżowej lokalizacji

  O EY Polska

  Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.

  Realizujemy projekty w zakresie : Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie.

  W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w : Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.

  Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

  EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.

  Aplikuj
  Dodaj do ulubionych
  Usuń z ulubionych
  Aplikuj
  Mój adres email
  Klikając przycisk "Kontynuuj", wyrażam zgodę neuvoo na przetwarzanie moich danych i wysyłanie powiadomień e-mailem, zgodnie z zasadami przedstawionymi przez neuvoo. W każdej chwili mogę wycofać moją zgodę lub zrezygnować z subskrypcji.
  Kontynuuj
  Formularz wniosku