Zastępca Głównego Księgowego
Centrum Nauki Kopernik
Warszawa, Powiśle, mazowieckie, Polska
5 d. temu
source : Praca

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

poszukuje osoby do pracy na stanowisku :

Kopernik to zespół ludzi o zróżnicowanych pasjach i zainteresowaniach, otwartych, ciekawych świata i gotowych na niekonwencjonalne wyzwania. Dołącz do nas!

Zakres obowiązków :

  • Sporządzanie deklaracji i dokumentacji podatkowej (VAT, CIT)
  • Aktywny udział w procesie okresowego zamykania ksiąg rachunkowych i sporządzania raportów i sprawozdań finansowych
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawa podatkowego oraz ich bieżące wdrażanie
  • Optymalizowanie procesów księgowych i inicjowanie zmian w systemie księgowym
  • Bieżąca kontrola sald kont księgowych
  • Wsparcie merytoryczne zespołu księgowego
  • Weryfikacja projektów umów pod względem podatkowym i rachunkowym
  • Współpraca z audytorami finansowymi, organami podatkowymi, bankiem i innymi instytucjami w zakresie prowadzonych spraw i w ramach udzielonych pełnomocnictw
  • Wsparcie Głównego Księgowego w zarządzaniu podległym zespołem
  • Aplikuj, jeśli posiadasz :

  • Praktyczne doświadczenie w sporządzeniu bilansu, rachunku zysków i strat, deklaracji CIT, plików JPK
  • Znajomość procedur księgowych oraz aktualnie obowiązujących przepisów prawnych z zakresu rachunkowości i podatków w szczególności ustawy o podatku VAT i PDOP
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z księgowością
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne z zakresu prawa podatkowego lub rachunkowości i finansów
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym analizę dokumentacji księgowej
  • Praktyczną znajomość MS Excel
  • Dobrą organizacje pracy własnej, samodzielność, odpowiedzialność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Mile widziane :

  • Znajomość obsługi programu finansowo-księgowego Symfonia ERP
  • Doświadczenie w rozliczeniach projektów B+R oraz projektów finansowanych ze środków zewnętrznych
  • Doświadczenie w kierowaniu zespołem
  • Oferujemy :

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, pełny etat
  • Możliwość rozwoju wiedzy i kompetencji merytorycznych
  • Praca w kompetentnym, zgranym i wspierającym zespole
  • Atrakcyjny pakiet benefitów (m. in. opieka medyczna oraz ubezpieczenie na życie)
  • Biuro zlokalizowane w pobliżu stacji metra
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej
  • Zgłoś tę pracę