Inżynier automatyk
Arche Consulting Sp. z o.o. Sp. k.
Kędzierzyn-Koźle
5 d. temu

Dla naszego Klienta, firmy produkującej komponenty aluminiowe technologią odlewania wysokociśnieniowego, poszukujemy kandydatów zainteresowanych rozwojem w branży automotive.

Obowiązki :

  • montaż i demontaż urządzeń elektrycznych
  • i kontrola ich pracy,

  • modyfikacja urządzeń zgodnie ze zmianami dokumentacji,
  • współpraca z przedstawicielami produkcji
  • w zakresie modyfikacji, napraw i innych interwencji dotyczących sprawności i wydajności maszyn,

  • obsługa rozdzielni elektrycznych,
  • rozruch techniczny urządzeń,
  • utrzymanie w stałej sprawności układów automatyki,
  • diagnozowanie i usuwanie awarii układów automatyki,
  • przeprowadzanie przeglądów maszyn i urządzeń zgodnie z harmonogramem,
  • prowadzenie dokumentacji związanej z dokonywanymi naprawami i przeglądami,
  • dokonywanie wpisów w systemie dotyczących usuwania awarii,
  • prowadzenie przeglądów, konserwacji oraz napraw urządzeń,
  • zapewnienie ciągłości pracy maszyn i urządzeń,
  • prowadzenie dokumentacji z podjętych działań,
  • współpraca z dostawcami maszyn i urządzeń oraz przedstawicielami serwisów (również w języku angielskim),
  • zapewnienie ciągłości procesu produkcji poprzez bieżące naprawy i diagnostykę maszyn produkcyjnych (wtryskarki, maszyny rozdmuchowe, urządzenia peryferyjne współpracujące z maszynami produkcyjnymi),
  • diagnostyka oraz analiza przyczyn występowania usterek i wdrażanie działań zapobiegawczych,
  • uczestniczenie w opracowywaniu i aktualizowaniu dokumentacji technicznej,
  • modernizacja oprzyrządowania produkcyjnego,
  • realizowanie przeglądów maszyn i urządzeń,
  • uczestniczenie w instalowaniu i uruchomieniu nowego sprzętu i jego odbiorze,
  • przeprowadzanie ustawowo wymaganych okresowych kontroli instalacji,
  • opracowywanie i nadzorowanie programów obsługujących sterowniki,
  • uczestniczenie w opracowywaniu kart eksploatacji i konserwacji urządzeń.
  • Wymagania :

  • wykształcenie wyższe techniczne (Automatyka, Robotyka, Mechatronika).
  • przynajmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku automatyka, zdobyte w firmach produkcyjnych o charakterze produkcji seryjnej (branża automotive).
  • znajomość automatyki przemysłowej opartej o sterowniki PLC Siemens (Sterowniki PLC s7-300, S7-200) oraz znajomość oprogramowania SIMATIC step 7,
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację,
  • podstawowa wiedza z zakresu elektryki, elektroniki, pneumatyki, hydrauliki,
  • uprawnienia : SEP E do 1kV,
  • doświadczenie w pracy dziale utrzymania ruchu w zakładzie produkcyjnym,
  • znajomość programów SIMATIC dla sterowników SIEMENS oraz znajomość układów automatyki i sterowników PLC,
  • praktyczna wiedza na temat automatyzacji procesów produkcyjnych,
  • znajomość dokumentacji technicznej (schematy, projekty),
  • znajomość informatyki przemysłowej mile widziane,
  • samodzielność i odpowiedzialność za wykonywaną pracę,
  • dynamizm w działaniu, dokładność i solidność,
  • zdolności organizacyjne, umiejętność analitycznego myślenia i pracy pod presją czasu,
  • gotowość do pracy w systemie zmianowym.
  • Nasz Klient oferuje :

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • dostęp do benefitów m.in. prywatna opieka medyczna,
  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym branży automotive,

  • otwartość na pomysły i możliwość wdrażania własnych rozwiązań.
  • Aplikuj
    Dodaj do ulubionych
    Usuń z ulubionych