Młodszy Specjalista Modelowania ALM
ING Tech Poland
Warszawa, mazowieckie, Polska
4 d. temu
source : Praca

Posiadasz :

  • Stopień naukowy (licencjat lub magister) z ekonometrii, metod ilościowych, statystyki, matematyki, fizyki lub podobnego pola ilościowego
  • Dobrą znajomość modelowania statystycznego i metod ekonometrycznych
  • Doświadczenie w programowaniu statystycznym (np. Python, R)
  • Dodatkowo zapunktujesz za :

  • Znajomość i doświadczenie w zakresie zaawansowanych technik statystycznych, takich jak Monte Carlo, sieci neuronowe, wzmocnione drzewa decyzyjne itp.
  • Doświadczenie z bazami danych, modelowaniem danych, przygotowaniem danych i kontrolą jakości danych jest uważane za plus
  • Certyfikacja zawodowa FRM / PRM / CFA lub CQF
  • Demonstrowane zainteresowanie lub doświadczenie w poniżej wymienionych obszarach :

  • Opracowywaniu i / lub walidacji modeli behawioralnych, takich jak modele przedpłat lub modeli replikacji (hedging)
  • Zrozumienie produktów bankowych i rynków finansowych
  • Jak pracujemy

    Departament Rozwoju Modelu Ryzyka Finansowego to międzynarodowy zespół 80 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Nasze doświadczenie polega na opracowywaniu i zarządzaniu ryzykiem kredytowym, modelami ALM i ryzykiem operacyjnym.

    Aby dalej wzmacniać i rozwijać możliwości modelowania, ING zdecydowało się na utworzenie Centrum Ryzyka (Risk Hub) w Warszawie.

    Zespół ds. Rozwoju modelów będzie realizował działania w zakresie modelowania modeli w całym ING, ściśle współpracując przy międzynarodowych projektach z zespołami w Amsterdamie.

    Opracowane modele ALM są kluczowe dla sukcesu ING i obejmują modele behawioralne (np. Modele przedpłat) i modele replikacji (hedging).

    Modele są używane przez wszystkie lokalne jednostki zarządzania ryzykiem w ING. Jako młodszy specjalista w modelowaniu ALM, otrzymasz możliwość zdobycia doświadczenia w tych zagadnieniach modelowania przy użyciu najnowocześniejszych metod modelowania, narzędzi i technologii przetwarzania danych.

    W ING Tech Poland działamy zgodnie z podejściem Agile, w oparciu o metodyki zwinne tj. Scrum oraz Kanban.

    Jesteśmy innowacyjną organizacją opierającą swoje działania na zaufaniu do ludzi, z którymi pracujemy. Dzięki dużej swobodzie działania pobudzamy motywację oraz kreatywność, co przyspiesza pracę i pozwala elastycznie dostosowywać się do zmieniających się oczekiwań naszych partnerów biznesowych.

    Podstawą naszej organizacji są nieduże jednostki zwane squadami, które mają jasną wizję swojego produktu, samodzielnie pokonują pojawiające się wyzwania i wspólnie wypracowują najbardziej elastyczne i efektywne sposoby działania.

  • umowa o pracę
  • taki rodzaj umowy oferujemy

  • 9 : 00 - 17 : 00
  • w tych godzinach pracujemy

  • ul. Zajęcza 4, Warszawa
  • tutaj mieści się nasze biuro

    Zakres obowiązków

    33% - Opracowywanie, analizowanie i dokumentowanie modeli ALM

    33% - Monitorowanie modeli, analiza historyczna i testy porównawcze

    34% -Poprawa metodologii rozwoju modelu

    Pozostałe wymagania

  • Wysoce rozwinięte umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów
  • Umiejętności komunikacji i prezentacji, zaawansowana znajomość języka angielskiego (poziom C1 lub wyższy)
  • Niezależne, kreatywne i aktywne nastawienie
  • Zainteresowanie innowacjami
  • Aplikuj
    Dodaj do ulubionych
    Usuń z ulubionych