Konsultant w zespole Consultingu Biznesowego i Strategicznego - Gdańsk
EY
Gdańsk, PL
4 d. temu

Praca w zespole EY to unikalne połączenie rozwoju kompetencji konsultingowych z możliwością poznania specyfiki i złożoności wielu sektorów gospodarki, w tym w szczególności energetycznego, oil&gas, chemicznego, zbrojeniowego, produktów konsumenckich i handlu detalicznego.

Doradzając największym spółkom w Polsce i za granicą będziesz realnie uczestniczyć w budowaniu strategii, wielomilionowych przedsięwzięciach inwestycyjnych, projektach restrukturyzacyjnych i transformacjach, czy międzynarodowych procesach M&A.

Dzięki wsparciu dynamicznego i doświadczonego zespołu będziesz czerpać satysfakcję z efektów swojej pracy i ich docenienia przez naszych klientów.

Przykłady projektów :

opracowanie strategii na lata 2020-2025 dla podmiotu z sektora zbrojeniowego,

analiza opcji strategicznych dla jednej z europejskich rafinerii,

kompleksowa analiza działalności spółki z branży chemicznej wraz z identyfikacją i kwantyfikacją inicjatyw restrukturyzacyjnych,

optymalizacja portfela produktowego dla producenta słodyczy,

zdefiniowanie strategii cenowej oraz portfolio produktowego dla producenta napojów,

analiza rynku usług świadczonych przez operatorów telewizji kablowej w Polsce,

studium wykonalności transgranicznego gazociągu przesyłowego w Europie Południowej,

doradztwo transakcyjne w procesie sprzedaży wiodącego podmiotu polskiego rynku gazu,

komercyjne due diligence dla izraelskiego rynku energii elektrycznej oraz gazu ziemnego,

wsparcie w procesie transakcyjnym w zakresie aktywów logistycznych ropy i paliw płynnych obejmujące wycenę oraz badania due diligence,

ocena zasadności połączenia spółek z branży przemysłu obronnego wraz z identyfikacją synergii i ryzyk,

wycena koncesji poszukiwawczo-wydobywczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich,

wsparcie wiodącej globalnej spółki z branży obronnej w zdefiniowaniu i wdrożeniu strategii wejścia na rynek polski.

Twoje główne zadania :

aktywny udział w projektach strategicznych, restrukturyzacyjnych, transakcyjnych oraz operacyjnych jako jeden z wiodących członków zespołu projektowego,

strukturyzowanie wyzwań biznesowych stojących przed klientami samodzielne poszukiwanie i proponowanie rozwiązań,

opracowywanie analiz rynkowych, raportów i rekomendacji w zakresie realizowanych projektów,

przygotowywanie analiz ilościowych arkuszy kalkulacyjnych i modeli finansowych,

aktywny udział w spotkaniach wewnętrznych (zespołu EY) oraz zewnętrznych (z klientami),

budowa wiedzy i kompetencji konsultingowych i branżowych,

możliwość zaangażowania się w inicjatywy wewnętrzne (np. proces rekrutacji, proces prowadzenia szkoleń dla mniej doświadczonych członków zespołu).

Potrzebne umiejętności i doświadczenie :

2-4 lata doświadczenia w pracy w konsultingu / doradztwie biznesowym, doradztwie transakcyjnym lub w realizacji projektów związanych z analizami rynkowymi, strategicznymi, poprawą efektywności operacyjnej / biznesowej, restrukturyzacją, transformacją przedsiębiorstw i inwestycjami infrastrukturalnymi,

bardzo dobre zdolności analityczne i interpersonalne,

biegła obsługa pakietu MS Office (w szczególności Excel, PowerPoint i Word),

biegła znajomość języka angielskiego,

umiejętność pracy w zespole i łatwości nawiązywania kontaktów,

kreatywne podejście do rozwiązywania problemów,

nastawienie na szukanie rozwiązań i ich samodzielne proponowanie,

docenimy doświadczenie związane z modelowaniem finansowym i oceną projektów inwestycyjnych, otwartość na realizację części projektów poza granicami kraju.

Oferujemy :

Wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobyciu uznanych kwalifikacji i certyfikatów

Udemy for Business - dostęp do ponad 3000 szkoleń online,

Go Fluent platforma, która oferuje kursy językowe na wybranym przez Ciebie poziomie

EY Badges globalna certyfikacja Twoich kompetencji i możliwość zdobycia tytułu Tech MBA renomowanej uczelni Hult International Business School

Career Counselor dedykowany, doświadczony doradca, który wspiera rozwój Twojej kariery w EY

Innovate EY unikalny program, w którym możesz stworzyć własny start-up, korzystając z naszego know-how i finansowania

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.

Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 300 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 5000, pracujemy w : Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z wielkiej czwórki - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku.

W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2021 aż o 60% i zrealizowaliśmy cel ujemnej emisji dwutlenku węgla w skali całej organizacji.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.