DORADCA ZAWODOWY-MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY W INOWROCŁAWIU (NR 2603)
Centralna Baza Ofert Pracy
Inowrocław
2 d. temu
source : infoPraca

Numer oferty : StPr / 21 / 2603

Obowiązki : ZAKRES ZADAŃ :

ZAKRES ZADAŃ :

1.Wspomaganie uczestników i absolwentów OHP oraz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

2.Realizacja programu wsparcia rozwoju zawodowego uczestników i absolwentów OHP.

3.Diagnozowanie potrzeb uczestników i absolwentów OHP w zakresie doradztwa zawodowego.

4.Prowadzenie diagnozy potencjału i zainteresowań zawodowych młodzieży pod kątem doboru kierunku przysposobienia zawodowego i nauki zawodu na etapie rekrutacji uczestników do jednostek opiekuńczo- wychowawczych OHP.

5.Realizacja doradztwa zawodowego uczestników i absolwentów OHP.

6.Udzielanie indywidualnych i grupowych informacji zawodowych o możliwościach szkolenia i kształcenia, w tym o ofercie OHP oraz zawodach i rynku pracy.

7.Doradztwo przy wyborze szkoleń zawodowych.

8.Prowadzenia warsztatów z zakresu nauki aktywnego poszukiwania pracy, zgodnie z tematyką opisaną w programie.

9.Organizowanie młodzieżowych grup wsparcia na rynku pracy dla uczestników i absolwentów OHP.

10.Organizacja wycieczek i prelekcji u pracodawców, przedsiębiorców i zakładów pracy w branży lub w zawodzie, którego uczy się młodzież w OHP.

11.Organizacja konkursów i zajęć promujących doradztwo zawodowe, aktywną postawę do pracy i edukacji.

12.Opracowywanie ocen przydatności zawodowej na podstawie zebranego materiału badawczego- podsumowanie procesu doradztwa zawodowego trwającego przez cały okres kształcenia w OHP

13.Pozyskiwanie pracodawców, u których ma być realizowana praktyczna nauka zawodu uczestników OHP, współpraca z pracodawcami.

14.Udzielanie porad indywidualnych i grupowych, ułatwiających wybór szkoły, wybór zawodu, zmianę kwalifikacji, podjęcie lub zmianę zatrudnienia.

15.Udzielanie porad zawodowych na odległość ( telefonicznie lub on-line).

16.Udział w lokalnych i regionalnych targach edukacji i pracy (promowanie działalności jednostek rozwoju zawodowego OHP).

17.Rejestracja młodzieży w ogólnopolskiej bazie klientów OHP (Access).

18.Prowadzenie dokumentacji klientów i wewnętrznej dokumentacji jednostki zgodnie ze standardami usług rozwoju zawodowego i odrębnymi wytycznymi komórek organizacyjnych OHP.

Wymagania :

Wymagania pożądane :

Wykształcenie :

  • średnie zawodowe, brak
  • wyższe (w tym licencjat), brak
  • Pozostałe wymagania :

  • WYMAGANIA NIEZBĘDNE : * wykształcenie wyższe lub średnie i minimum rok stażu pracy *Predyspozycje do pracy z młodzieżą *Samodzielność w działaniuMILE WIDZIANE : *prawo jazdy kategorii B *ukończone studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego lub zadeklarowanie podjęcia uzupełnienia kwalifikacji w tym zakresie
  • Miejsce pracy : Metalowców 7, 88-100 Inowrocław, powiat : inowrocławski, woj : kujawsko-pomorskie

    Rodzaj umowy : Umowa o pracę na okres próbny

    Staż pracy : lata : 1

    Wymagane dokumenty : WYMAGANE DOKUMENTY : *CV i list motywacyjny *Kopia dokumentów potwierdzających kwalifikacje oraz staż pracyMIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW : Miejsce składania dokumentów : Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP, 87-100 Toruń, ul.

    Poznańska 11 / 13, w godzinach 7 : 45 - 15 : 45 lub przesłać na adres e-mail : kujawsko-pomorska ohp.plINNE INFORMACJE : Oferty niepodpisane, niekompletne, niespełniające wymogów oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

    Oferty należy składać lub przesyłać na adres Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, z dopiskiem na kopercie Oferta pracy na stanowisko : doradca zawodowy MCK Inowrocław.

    W przypadku ofert przekazywanych drogą pocztową decyduje data wpływu do Sekretariatu WK OHP.

    Sposób aplikowania : bezpośrednio do pracodawcy

    Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty