Specjalista/ka ds. Ochrony Środowiska i BHP
Valeo
Czechowice, SL, PL
1 d. temu

Valeo

Niezależna grupa Valeo jest w pełni skupiona na projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów i modułów w branży samochodowej, jest jednym ze światowych liderów dostawców dla branży Automotive.

Na całym świecie, w 33 krajach zatrudnia ponad 111 000 Pracowników, którzy każdego dnia dzięki swojej energii i zaangażowaniu przyczyniają się do ciągłego rozwoju Valeo.

Łącznie Valeo posiada blisko 190 zakładów produkcyjnych oraz 55 centra Badań i Rozwoju, co przyczynia się do realizowania jednej z głównych misji - tworzenie nowych, lepszych rozwiązań motoryzacyjnych.

Zakład Produkcji i Regeneracji Systemów Napędowych (Valeo Electric and Electronic Systems) w Czechowicach-Dziedzicach

W zakładzie Valeo w Czechowicach-Dziedzicach wytwarzane są systemy napędu wspomagające redukcję zużycia paliwa oraz niższą emisję spalin - rozruszniki, przepustnice powietrza, zawory recyrkulacji spalin (EGR) oraz innowacyjne elektryczne turbosprężarki.

Dodatkowo czechowicki zakład skupia się na regeneracji i tym samym przywracaniu tzw. drugiego życia takim produktom jak alternatory, rozruszniki, dwumasowe koła zamachowe oraz kompresory do klimatyzacji samochodowych.

Obecnie do zakładu Valeo w Czechowicach-Dziedzicach prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Specjalisty / ki ds. Ochrony Środowiska i BHP.

Zakres obowiązków :

  • Proponowanie, rozwijanie i współtworzenie systemów, narzędzi zapewniających zgodne z przepisami ochrony środowiska i BHP działanie firmy;
  • Przygotowanie planu kontroli i audytów odnośnie sprawdzenia zgodności działań firmy z przepisami ochrony środowiska i BHP oraz nadzór nad realizacją działań korygujących;
  • Kontrola gospodarki odpadami w celu zgodności z wymogami prawnymi;
  • Kontakt z firmami zewnętrznymi świadczącymi usługi w zakresie ochrony środowiska;
  • Monitorowanie i nadzorowanie zmian w regulacjach prawnych związanych z ochroną środowiska;
  • Przygotowywanie raportów z zakresu ochrony środowiska i BHP dla jednostek wewnętrznych oraz instytucji zewnętrznych;
  • Budowanie świadomości pracowników poprzez prowadzenie szkoleń dotyczących ochrony środowiska.
  • Oczekiwania wobec kandydata :

  • Preferowane wykształcenie wyższe w kierunku Ochrona Środowiska;
  • Ukończone minimum studia podyplomowe o kierunku Bezpieczeństwa i Higieny pracy;
  • Doświadczenie w firmie produkcyjnej na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków;
  • Umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym;
  • Znajomość praktyczna środowiska MS Office i Google;
  • Znajomość przepisów dotyczących Ochrony Środowiska i BHP;
  • Znajomość przygotowania sprawozdań z zakresu korzystania ze środowiska;
  • Umiejętności komunikacyjne oraz umiejętność wywierania pozytywnego wpływu na środowisko pracy;
  • Umiejętności analityczne i szybkiego reagowania, kreatywność;
  • Umiejętność pracy w zespole oraz samodzielne podejmowanie decyzji;
  • Uprawnienia audytora OHSAS 18001, ISO 14001, mile widziane ISO 45001.
  • Oferujemy :

  • Zatrudnienie w międzynarodowej firmie produkcyjnej z branży automotive;
  • Dobre warunki pracy, opieka zdrowotna i inne świadczenia socjalne;
  • Konkurencyjne wynagrodzenie.
  • Zgłoś tę pracę