C++ Developer
XTB
Warsaw, PL
1 d. temu
source : Just Join IT

Prometheus (nice to have)

Grafana (nice to have)

CI / CD (nice to have)

Opis stanowiska :

Poszukujemy Kandydata na stanowisko Programisty C++ do zespołu xServer.

Zespół xServer odpowiada za implementację oraz dostarczenie kluczowej(corowej) funkcjonalności systemu transakcyjnego. Projektowane i wytwarzane rozwiązania muszą przetwarzać bardzo duże ilości danych z naciskiem na wydajność oraz skalowalność.

Dodatkowo dostarczane są rozwiązania umożliwiające sterowanie konfiguracją oraz aplikacje do monitorowania i utrzymania.

Wykorzystywane są technologie C++, boost, cmake, conan, QT5, Python i inne. Aplikacje pracują na platformach Linux.

Wymagania :

  • wykształcenie wyższe (IT lub kierunki pokrewne)
  • minimum 3 lata doświadczenia w programowaniu
  • znajomość zagadnień związanych ze współbieżnością
  • znajomość zagadnień związanych z komunikacją sieciową
  • znajomość obsługi środowiska Linux
  • znajomość języka angielskiego na potrzeby czytania dokumentacji
  • umiejętność samodzielnej pracy
  • dodatkowym atutem będzie :

  • znajomość Java / Python
  • zagadnień związanych z programowaniem asynchronicznym
  • zagadnień związanych z projektowaniem i komunikacją w systemach rozproszonych
  • systemów kolejkowania i przesyłania wiadomości
  • narzędzi CI / CD (jenkins, artifactory, gitlab)
  • narzędzi do monitorowania (grafana, prometheus)
  • zagadnień związanych z instrumentami finansowymi
  • Oferujemy :

  • udział w nieszablonowych projektach informatycznych realizowanych w obszarze globalnego rynku FinTech
  • dostęp do zaawansowanych technologii informatycznych (możliwość tworzenia innowacyjnych programów elektronicznego obrotu)
  • pracę z doświadczonymi Programistami
  • pakiet benefitów
  • biuro w dogodnej lokalizacji (Bliska Wola) - okolice Ronda Daszyńskiego
  • samodzielne i odpowiedzialne stanowisko
  • Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy w X-Trade BrokersDom Maklerski S.A.