Finance Controller
Michael Page
Łódź
5 d. temu
source : infoPraca

Odpowiedzialność za kluczowe procesy w controllingu

Walidacja oraz optymalizacja procesów w obszarze controllingu

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, firmy o profilu produkcyjno-handlowym, poszukujemy obecnie doświadczonego, kompetentnego i zaangażowane Kandydata na stanowisko Kontrolera Finansowego.

Opis stanowiska

  • pełna odpowiedzialność za procesy budżetowania, prognozowania i szeroko rozumianego planowania finansowego, wraz z monitorowaniem wykonania oraz analizą odchyleń;
  • przygotowywanie zestawień i raportów oraz przedstawianie wniosków i rekomendacji;
  • udział w zamknięciu miesiąca;
  • weryfikowanie zapisów księgowych i dostosowywanie planu kont do potrzeb rachunkowości zarządczej;
  • monitorowanie prawidłowości rozliczeń produkcji oraz KPIs;
  • analiza kosztów (m.in. analiza kosztów wytworzenia produktów) i przychodów (m.in. analiza marży, rentowności produktów oraz klientów);
  • monitorowanie stanu zapasów vs plany sprzedaży i produkcyjne (demand i S&OP);
  • wsparcie kadry kierowniczej w dostarczaniu danych i wniosków potrzebnych do podejmowani właściwych decyzji biznesowych;
  • pełnienie roli partnera biznesowego w obszarze finansów dla klientów wewnętrznych;
  • tworzenie i usprawnianie narzędzi controllingowych.
  • Profil kandydata

  • wykształcenie kierunkowe (finanse, ekonomia lub pokrewne);
  • co najmniej kilkuletnie doświadczenie w controllingu produkcyjnym (warunek konieczny) oraz komercyjnym w organizacji z sektora produkcyjnego;
  • bardzo dobra wiedza z obszaru rachunkowości finansowej i zarządczej;
  • umiejętność wsparcia Klienta wewnętrznego w realizacji jego celów biznesowych;
  • biegła znajomość MS Excel oraz doświadczenie w tworzeniu / optymalizacji narzędzi controllingowych;
  • m.in. komunikatywna znajomość języka angielskiego (optymalnie B2);
  • wysokie umiejętności analityczne, syntezy oraz tworzenia wniosków oraz rekomendacji;
  • wysokie umiejętności interpersonalne, samodzielność, dojrzałość biznesowa oraz inicjatywa w działaniu.
  • Oferujemy

  • stabilną pracę w rozwijającej się organizacji, z szansą objęcia ścieżki menedżerskiej i zarządzanie zespołem;
  • realny wpływ na proces decyzyjny w organizacji;
  • możliwość poszerzania kompetencji przy realizacji różnorodnych zadań oraz projektów;
  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz przyjazna atmosferę pracy.
  • Zgłoś tę pracę