Analityk sieci transmisyjnych (Inżynier telekomunikacji)
COMARCH
Nowy Sącz, Polska
4 d. temu

Lubisz rozmawiać z ludźmi z różnych krajów? Reprezentujących różne kultury? Masz wykształcenie techniczne? Interesujesz się telekomunikacją?

Dołącz do nas! Czekają Cię interesujące wyzwania techniczne i kulturowe. Praca z klientami z Japonii, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, no i oczywiście Europy oraz wytyczanie kierunków rozwoju sieci telekomunikacyjnych przyszłości 5G Standalone są na wyciągnięcie ręki.

PROFIL PRACOWNIKA

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki : teleinformatyka, telekomunikacja, informatyka, matematyka, ekonometria oraz pokrewne do wymienionych)
  • Praktyczna wiedza z zakresu telekomunikacji. Nie są Ci obce pojęcia m.in. jak : sieci szkieletowe IP / MPLS, radiolinia (Microwave Link), sieci ze zwielokrotnieniem długości fali (DWDM, CWDM), warstwy sieci DWDM (OTS, OMS, OCh, OTU, ODU), sieci synchroniczne (SDH, SONET) i asynchroniczne (PDH), struktura sieci transportowych oraz budowa urządzeń sieciowych (MUX / DEMUX, EDFA, ROADM, transponder / Muxponder, IDU / ODU)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na płynną komunikację z klientem, prowadzenie warsztatów technicznych oraz przygotowanie dokumentacji
  • Otwartość, komunikatywność, chęć nauki i rozwoju, umiejętność pracy w zespole
  • Wysoka kultura osobista
  • Mile widziana znajomość : specyficznych rozwiązań sprzętowych w sieciach transportowych różnych producentówtechnologii flex-gridsieci pakietowych LAN / WAN i dostępowych (GPON)środowiska Linux, języka SQLnarzędzia GNS3wiedza z zakresu wirtualizacji siecibudowy sieci teleinformatycznych, technologii światłowodowejdoświadczenie w pracy z operatorami telekomunikacyjnymi
  • TWOJE ZADANIA

  • Analiza wymagań biznesowych i tłumaczenie ich na wymagania funkcjonalne dla zespołu programistycznego potrafisz wytłumaczyć zespołowi po co dana funkcjonalność jest realizowana i w przystępny sposób opowiedzieć o potrzebach naszych klientów
  • Prowadzenie warsztatów i konsultacji technicznych z ekspertami dziedzinowymi, zbieranie wymagań (od klientów wewnętrznych i zewnętrznych)
  • Projektowanie i konfiguracja nowych rozwiązań w systemie Comarch OSS np. jak zwizualizować działanie usług w sieciach transportowych i wpływu awarii na działanie sieci
  • Pomoc przy wdrożeniu naszych pomysłów u klientów
  • Tworzenie dokumentacji technicznej
  • DLA CIEBIE

  • Współpraca z największymi operatorami telekomunikacyjnymi na świecie (Deutsche Telekom, Vodafone Kabel Deutschland, BT Group, Three UK, itd.)
  • Zdobycie wiedzy merytorycznej na temat tworzenia profesjonalnego oprogramowania dla dużych operatorów telekomunikacyjnych - dostarczamy kod od początku do końca
  • Dostęp do nowoczesnych systemów zarządzania siecią - wdrażamy wsparcie dla sieci 5G
  • Nasze projekty prowadzimy w oparciu o metodyki zwinne : Agile / Scrum
  • Dodatkowo uczestnicząc w naszych projektach będziesz mieć realny wpływ na dostarczane rozwiązanie, nauczysz się jak przekładać konfiguracje na modele danych, poznasz świat do strony IT, dostawców oprogramowania i narzędzia wspomagające proces wytwarzania oprogramowania (JIRA, confluence)
  • Elastyczne godziny pracy i praca hybrydowa po okresie wdrożenia
  • Forma zatrudnienia : umowa o pracę lub B2B
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia
  • Zgłoś tę pracę