Specjalista ds. p.poż.
PGE Energia Ciepła S.A.
Szczecin, zachodniopomorskie, Polska
4 d. temu
source : Praca

Jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej PGE SA, największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji.

Posiadamy ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,8 GWt mocy elektrycznej 2,5 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 672 km.

Produkujemy i dostarczamy ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się : Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin.

Jesteśmy obecni także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie.

Dajemy stabilne zatrudnienie ponad 3,5 tys. Pracownikom.

Rozpoczynamy rekrutację na stanowisko :

Twój zakres obowiązków :

  • Realizacja obowiązków służby p.poż. w Oddziale Elektrociepłowni Szczecin.
  • Przeprowadzanie audytów wewnętrznych, nadzór nad technicznymi środkami zabezpieczenia p.poż.oraz urządzeniami przeciwpożarowymi, wyposażenie obiektów Oddziału w podręczny sprzęt gaśniczy.
  • Przeprowadzanie postępowań po zdarzeniach pożarowych, raportowanie wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń.
  • Inicjowanie przedsięwzięć dla poprawy stanu ochrony p.poż., przygotowywanie planów działań kryzysowych, organizowanie wspólnych ćwiczeń z Państwową Strażą Pożarną oraz ćwiczeń własnych na obiektach Oddziału.
  • Przeprowadzanie wstępnych szkoleń BHP z zakresu p.poż. dla nowych pracowników.
  • Opracowanie form popularyzacji bezpieczeństwa p.poż. i umacniania pozytywnego wizerunku ochrony p.poż. wśród pracowników.
  • Obsługa zamówień w SAP.
  • Archiwizacja dokumentacji p.poż.
  • Nasze wymagania :

  • Wykształcenie wyższe techniczne lub średnie.
  • Co najmniej trzyletni staż pracy na stanowisku inspektora ochrony przeciwpożarowej.
  • Uprawnienia do pracy jako inspektor ochrony przeciwpożarowej.
  • Znajomość języka angielskiego bądź niemieckiego w stopniu B2.
  • Umiejętność posługiwania się narzędziami informatycznymi w zakresie MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook, Access), Acrobat, AutoCad poziom zaawansowany oraz SAP (poziom średniozaawansowany).
  • Samodzielność i samoorganizacja pracy.
  • Umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.
  • Mile widziane :

  • Podstawowa wiedza na temat procesów wytwórczych elektrowni / elektrociepłowni.
  • Ze swojej strony oferujemy :

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udziału w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny.
  • Bogaty system kafeteryjny ZFŚS.
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.
  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych (np. grupowe ubezpieczenie na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego).
  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.
  • Zgłoś tę pracę