Architekt Rozwiązań IT
Core Services
Wrocław. PL
6 d. temu
source : Just Join IT

CORE SERVICES działa na rynku od 2010 roku, z naszych usług korzystają zarówno największe instytucje z sektora bankowo-finansowego w Polsce, lokalne i globalne firmy IT jak również dynamicznie rozwijające się software house’y.

Dla naszego partnera poszukujemy osoby na stanowisko :

ARCHITEKT ROZWIĄZAŃ IT

Miejsce pracy : Wrocław

Główne zadania : · Przygotowanie architektury rozwiązania dla projektów informatycznych na poziomie architektury oprogramowania.

W szczególności : o Określenie aplikacji, które będą tworzone / modyfikowane w ramach projektu w celu spełnienia wymagań biznesowych, o Wskazanie przepływów danych pomiędzy aplikacjami, o Udokumentowanie zmian w postaci diagramów inżynierii oprogramowania (UML Component Diagram) i diagramów sekwencji (UML Sequence Diagram),· Definiowanie wymagań do infrastruktury informatycznej wynikających ze zmian realizowanych poprzez projekty,· Wybór technologii, w których będą realizowane nowe aplikacje zgodnie z obowiązującymi standardami,· Uczestnictwo w odbiorach analiz biznesowych wraz z oceną wykonalności wymagań,· Koordynacja prac projektantów systemów informatycznych,· Wykonywanie odbiorów dokumentacji projektowej (analizy systemowe, projekty aplikacji) pod kątem zgodności z architekturą rozwiązania,· Uczestnictwo w procesie wyboru dostawcy oprogramowania (przygotowania RFP, odbioru ofert, wyboru dostawcy),· Współpraca z dostawcami w zakresie architektury rozwiązania i projektu integracyjnego,· Opracowywanie i utrzymywanie standardów dotyczących obszaru architektury rozwiązań.

Kompetencje : · Doświadczenie w pracy na stanowisku architekta rozwiązań minimum 2 lata,· Pełna samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania,· Praktyczna znajomość UML i BPMN2,· Znajomość narzędzi CASE (w szczególności Sparx Enterprise Architect),· Znajomość zagadnień związanych z architekturą zorientowaną na usługi (SOA), mikroserwisów i technologii integracyjnych,· Znajomość zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania,· Umiejętność analitycznego myślenia jak również dostrzegania szerszej perspektywy,· Umiejętności interpersonalne i negocjacyjne,· Doświadczenie zawodowe w rozwiązaniach opartych na poniższych technologiach (wymagana znajomość przynajmniej dwóch z nich) : o system operacyjny AIX (IBM Power 7 / 8 / 9), o bazy danych Oracle, o serwery aplikacyjne : Oracle Weblogic, IBM Websphere, o warstwa integracyjna SAG Webmethods, o znajomość zagadnień związanych z wirtualizacją na platformie Power7 / Power8 i VMWare, o znajomość architektury systemu bankowego FIS Profile,· Znajomość j.

angielskiego (w mowie i piśmie). Dodatkowe atuty : · Znajomość zagadnień biznesowych z dziedziny bankowości,· Znajomość zagadnień architektury danych,· Znajomość konstrukcji architektury systemowej i technicznej banków oraz innych instytucji finansowych,· Certyfikaty z obszaru standardu TOGAF® 9. Warunki :

  • Długoterminowa współpraca w oparciu o kontrakt B2B
  • Dedykowany opiekun administracyjny
  • Atrakcyjne wynagrodzenie dopasowane do posiadanych umiejętności
  • Pakiet benefitów (prywatne ubezpieczenie medyczne, karta multisport)Osoby zainteresowane prosimy o kontakt : dawid.pacyniak coreservices.pl
  • Zgłoś tę pracę