Kierownik Działu Planowania i Controllingu
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Warszawa Plac Starynkiewicza 5, mazowieckie, Polska
6 d. temu
source : Praca

Dlaczego warto pracować w MPWiK w m. st. Warszawie?

Jesteśmy firmą z ponad 130 letnią tradycją!

Jesteśmy firmą z misją każdego dnia dostarczamy mieszkańcom aglomeracji warszawskiej ponad 300 milionów litrów smacznej i czystej wody!

Jesteśmy nowoczesną firmą z wizją stosujemy innowacyjne technologie i stale się rozwijamy!

Obecnie poszukujemy Pracownika na stanowisko :

Pion Planowania i Nadzoru / Dział Planowania i Controllingu)

Naszym pracownikom oferujemy :

  • warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę
  • pracę w oparciu o wartości wynikające z ponad 130-letniej tradycji
  • atrakcyjne premie wynikające z systemu ocen pracowniczych oraz zarządzania przez cele
  • kursy zawodowe, szkolenia specjalistyczne oraz rozwijające tzw. kompetencje miękkie
  • dofinansowanie do nauki, w tym uzupełnienie wykształcenia średniego lub wyższego - studia inżynierskie, magisterskie, podyplomowe, a nawet doktoranckie
  • możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej, karty sportowej oraz grupowego ubezpieczenia na życie
  • bogaty pakiet świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (dofinansowanie do wczasów pod gruszą)
  • uczestnictwo w różnych sekcjach sportowych (piłkarska, koszykówki, siatkarska, spławikowa, tenisa stołowego, lekkoatletyczna, kolarska)
  • Główny zakres obowiązków :

  • nadzór nad sporządzaniem planów gospodarczych Spółki (rocznych i wieloletnich) oraz sprawozdań i raportów dotyczących ich realizacji
  • nadzór nad sporządzaniem wniosków taryfowych dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków
  • nadzór nad sporządzaniem wielowariantowych prognoz sytuacji finansowej Spółki
  • analizowanie projektów rocznych i wieloletnich planów inwestycyjnych oraz przygotowywanie rekomendacji w zakresie źródeł ich finansowania
  • przygotowywanie komentarzy i wyjaśnień na potrzeby Zarządu i kadry kierowniczej
  • realizowanie innych zadań wchodzących w zakres zagadnień controllingowych
  • rozwijanie i wdrażanie nowych narzędzi informatycznych w obszarze controllingu
  • Od Kandydatów oczekujemy :

  • wykształcenia wyższego, preferowane ekonomiczne
  • min. 3 letniego doświadczenia na podobnym stanowisku w organizacji o średniej lub dużej wielkości lub w audycie
  • doświadczenia w zakresie rachunkowości zarządczej i finansowej (sporządzanie planów sprawozdań finansowych, budżetu, kontrola kosztów, umiejętność oceny ryzyka, analizy odchyleń)
  • umiejętności analitycznego myślenia
  • zaangażowania, rzetelności w wykonywaniu zadań
  • dobrej zdolności organizacyjnej, w tym planowania i podejmowania inicjatyw, umiejętności szukania rozwiązań, dociekliwości
  • umiejętności pracy pod presją czasu
  • umiejętności efektywnej komunikacji, koordynowania działań zespołu
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office
  • mile widziana znajomość systemu klasy ERP
  • mile widziany udział we wdrożeniu systemu BI
  • doświadczenie w branży regulowanej, w tym w zakresie procesu przygotowywania i zatwierdzania taryf oraz współpracy z regulatorem będzie dodatkowym atutem
  • W przypadku zaproszenia na kolejny etap rekrutacji wymagane będzie przedstawienie dokumentów poświadczających wykształcenie, kwalifikacje zawodowe oraz przebieg dotychczasowego zatrudnienia.