Ekspert- walidacja modeli
CVing S.R.L.
śląskie
21 d. temu

Forma zatrudnienia : umowa o pracę

Twoje zadania :

  • Walidacja i ocena ryzyka modeli w obszarze ryzyka kredytowego, ryzyka rynkowego, płynności i stopy procentowej oraz modeli wyceny
  • Kształtowanie metodologii i narzędzi wykorzystywanych w procesie walidacji
  • Formułowanie zaleceń mających na celu podnoszenie jakości modeli oraz weryfikacja ich realizacji
  • Tworzenie raportów z walidacji podsumowujących ryzyko modeli
  • Praca z danymi w systemie SQL, SAS
  • Nasze oczekiwania :

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki : matematyka, statystyka, ekonometria, metody ilościowe
  • Umiejętności szybkiego uczenia się, otwartości na poszerzanie wiedzy w obszarze budowy / walidacji modeli ryzyka kredytowego lub ryzyka rynkowego lub płynności
  • Doświadczenia we wdrażaniu metod zaawansowanych do zarządzania ryzykiem kredytowym mile widziane
  • Znajomości regulacji i wytycznych dotyczących wymogów wynikających z Dyrektywy CRD IV i Rozporządzenia CRR
  • Znajomości narzędzi statystycznych i ekonometrii
  • Umiejętności analitycznego myślenia
  • Znajomości programowania w SAS, SQL, R
  • Znajomości języka angielskiego umożliwiającej porozumiewanie się w mowie i piśmie