Chief Accountant
Michael Page
Kołobrzeg
1 d. temu
source : infoPraca

Rola Głównego Księgowego w rozwijającej się spółce usługowej z sektora HoReCa

Pełna księgowość spółki (UoR) i zarządzanie zespołem

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, rozwijającej się spółki usługowej z sektora HoReCa, poszukuję obecnie kompetentnego, doświadczonego i zmotywowanego Kandydata / ki na stanowisko Głównego / ej Księgowego / ej.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie działem księgowości i odpowiedzialność za prowadzenie pełnej księgowości spółki (sieć 4-5 hoteli);
  • Zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości (UoR) oraz przepisami prawa podatkowego;
  • Kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie rocznego sprawozdania finansowego i comiesięcznych raportów finansowych;
  • Zapewnienie poprawności i terminowości sprawozdawczości statutowej, podatkowej i prawnej (obowiązek raportowania do US, NBP, GUS, inne)
  • Monitorowanie zmian w krajowym prawie podatkowym oraz informowanie i koordynowanie implementacji zmian;
  • Reprezentacja Spółki przed krajowymi jednostkami kontroli finansowo-podatkowej;
  • Weryfikacja dokumentacji księgowej i umów pod względem rozliczeń bilansowych i podatkowych;
  • Bezpośrednia współpraca z Dyrektorem Finansowym i Zarządem;
  • Inne zadania wynikające z audytu procesów wewnętrznych.
  • Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse i Rachunkowość lub pokrewne);
  • Minimum 3-5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównej / go Księgowej / go w branży usługowej (B2C) i / lub Retail;
  • Teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej i podatkowej;
  • Wysokie umiejętności menedżerskie poparte doświadczeniem w kierowaniu i motywowaniu zespołu;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (min. B1);
  • Zaawansowany znajomość MS Excel oraz systemów klasy ERP;
  • Wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, organizacji pracy własnej i zespołu, dokładność, rzetelność i terminowość.
  • Oferujemy

  • Szansa na długofalowy rozwój zawodowy w stabilnej i rosnącej organizacji;
  • Realna możliwość wprowadzania zmian, usprawnień i szeroko rozumianych optymalizacji;
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i przyjazna atmosfera pracy.
  • Zgłoś tę pracę