Customs Specialist
Flextronics International
Tczew, Poland
2 d. temu

Job Description

Emploee hired on this position is responsible for import and export transaction involving trade compliance elements

Kim jesteśmy?

Jesteśmy dużym, zgranym zespołem. Stawiamy na jasne i przyjazne relacje. Stale rozwijamy oraz poszerzamy swoje kompetencje.

Wierzymy, że razem możemy więcej niż osobno. Szukamy najbardziej utalentowanych pracowników i przyspieszamy ich rozwój.

Kogo poszukujemy do naszego zespołu?

W chwili obecnej do naszego zespołu w Tczewie poszukujemy osoby na stanowisko :

Specjalista ds Odpraw Celnych

Poszukujemy osób, które nastawione są na :

  • intensywną współpracę
  • silne ukierunkowanie na klienta
  • rozważne, szybkie i zdyscyplinowane działania
  • wytrwałe i nieprzerwane doskonalenie
  • nieustanne dążenie do zwycięstwa
  • Główne obowiązki na tym stanowisku to :

  • zapewnienie sprawnego międzynarodowego obrotu towarami z punktu widzenia prawa i regulacji celnych oraz wymogów stawianych przez organy kontroli obrotu
  • przygotowywanie dokumentów celnych w imporcie i eksporcie stosując przy tym gospodarcze procedury celne
  • analiza danych z wykorzystaniem dostępnych źródeł (ERP, Excel, system celny)
  • przygotowywanie kalkulacji, klasyfikacji towarów, uzyskiwanie certyfikatów pochodzenia oraz deklaracji długoterminowych
  • odprawy celne (importowe i eksportowe) w imieniu pracodawcy przed Urzędami Celnymi
  • współpraca z organami celnymi oraz innymi organami państwowymi
  • koordynowanie procesu realizacji odpraw celnych importowych i eksportowych w agencjach celnych przy współpracy z firmami przewozowymi
  • współpraca z działami zakupów, inżynieryjnym, sprzedaży oraz finansów
  • Od kandydatów oczekujemy :

  • preferowane wykształcenie wyższe
  • znajomości zagadnień z zakresu logistyki / transportu, lub doświadczenia w pracy z wykorzystaniem zagadnień z zakresu logistyki / transportu
  • dobrej znajomości pakietu MS Office
  • dobrej znajomości języka angielskiego
  • umiejętności pracy w zespole i pod presją czasu
  • umiejętności dostosowywania do zmieniających się warunków
  • samodzielności, odpowiedzialności, komunikatywności, dokładności
  • mile widziane doświadczenie w pracy z systemem ERP
  • mile widziana znajomość branży elektronicznej
  • mile widziane uprawnienia agenta celnego
  • Oferujemy :

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w doświadczonym i zgranym zespole
  • merytoryczne wsparcie w procesie adaptacji
  • udział w projektach o zasięgu międzynarodowym oraz współpracę z wysokiej klasy specjalistami
  • dostęp do nowoczesnych technologii
  • rozwój poprzez dofinansowanie do studiów lub nauki języków obcych
  • karty sportowe oraz możliwość bezpłatnego korzystania z siłowni na terenie firmy
  • prywatną opiekę medyczną (gabinet na terenie firmy)
  • jasne kryteria awansu
  • bonus relokacyjny
  • umowę o pracę
  • Aplikuj
    Dodaj do ulubionych
    Usuń z ulubionych