Ekspert ds. Modelowania Ryzyka Kredytowego - IRB
Bank Pekao
Warszawa
6 d. temu

W naszym zespole będziesz odpowiadać za : Budowę i monitoring modeli segmentacyjnych, klasyfikacyjnych i predykcyjnych (scoring, PD, EAD, LGD, EL) do oceny ryzyka kredytowego klienta indywidualnego i / lub firmowego.

Zapewnienie właściwego zasilania danymi źródłowymi i wdrażanie nowo budowanych modeli. Przeprowadzanie analiz i wydobywanie wiedzy z dużych zbiorów danych.

Rozwój narzędzi analitycznych i automatyzację procesów modelowania. Rozwój metodyk budowy i monitorowania modeli oraz zapewnienie zgodności rozwiązań z wymaganiami nadzorczymi.

Oferujemy Ci : Pracę w organizacji finansowej będącej liderem bankowości w Polsce. Uczestnictwo w ciekawych projektach dot.

obszaru Ryzyka. Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i poszerzania wiedzy. System szkoleń i programów rozwojowych. Stabilne zatrudnienie i atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych.

Prywatną opiekę medyczną. Ta praca jest dla Ciebie jeśli : Posiadasz min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w obszarze modelowania ryzyka kredytowego i budowałeś już modele scoringowe, PD, EAD, LGD, EL.

Znasz regulacje nadzorcze dotyczące zarządzania ryzykiem (rekomendacje KNF / EBA, Bazylea, kalkulacja wymogu kapitałowego).

Umiesz w praktyce wykorzystywać rachunek prawdopodobieństwa i statystykę matematyczną, cechują Cię wysokie zdolności analityczne.

Posiadasz wykształcenie wyższe o profilu ścisłym (preferowane kierunki : matematyka, fizyka, metody ilościowe). Możesz pochwalić się dobrą znajomością SAS, R, Python, relacyjnych baz danych i SQL.

Lubisz i umiesz pracować z dużymi zbiorami danych. Jesteś spostrzegawczy i kreatywny, potrafisz samodzielnie wyciągać wnioski i formułować opinie.

Zgłoś tę pracę
checkmark

Thank you for reporting this job!

Your feedback will help us improve the quality of our services.

Aplikuj
Mój adres email
Klikając przycisk "Kontynuuj", wyrażam zgodę neuvoo na przetwarzanie moich danych i wysyłanie powiadomień e-mailem, zgodnie z zasadami przedstawionymi przez neuvoo. W każdej chwili mogę wycofać moją zgodę lub zrezygnować z subskrypcji.
Kontynuuj
Formularz wniosku