Manager Zespołu Inżynierii Danych
Bank Pekao
Warszawa
3 d. temu

Nowo utworzone biuro Chief Data Officer’a uczestniczy w procesie transformacji Banku, z perspektywy danych, tj. korzyści wynikających z ich wykorzystania biznesowego oraz zarządczego.

Biuro CDO poszukuje zdolnych i ambitnych ludzi, szukających niestandardowych rozwiązań, chcących uczestniczyć w procesie transformacji DATA-CENTRIC organizacji.

Skupiamy się na zarządzaniu danymi, na ich jakości, zaawansowanej inżynierii metadanych i automatyzacji procesów zarządzania informacją, a w kolejnych krokach na biznesowej monetyzacji danych.

W naszym zespole będziesz odpowiadać za : Wdrożenie, ciągły rozwój i utrzymanie Platformy Zarządzania Danymi - centralnego katalogu wiedzy o danych Banku (katalogu metadanych : struktury danych, ich znaczenie biznesowe, powiązania i logika ich przetwarzania) Dostarczenie rozwiązania technicznego, w ramach Platformy Zarządzania Danymi, do zarządzania : Architekturą danych Jakością danych Słownikami biznesowymi Utrzymanie aktualności zawartości Rejestru architektury danych będącego składnikiem Platformy Zarządzania Danymi, na poziomie fizycznym i logicznym, w tym dla data lineage.

Podłączanie systemów Banku do Platformy Zarządzania Danymi zapewniające wymianę metadanych oraz danych. Budowę technicznego repozytorium jakości danych.

Wykorzystanie metadanych na potrzeby rozwojowe w różnych domenach biznesowych, w tym dla zaawansowanej analityki i big data (tzw.

metadata driven development). Współpraca z IT w celu identyfikacji wpływu zmian w systemach IT na architekturę danych, przepływ danych i aktualizacji dokumentacji.

Ta praca jest dla Ciebie, jeśli : Posiadasz min. 5 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami w domenie zarządzania danymi, zrządzania architekturą informacyjną lub / i przetwarzania danych na potrzeby analityczne w złożonej organizacji.

Znasz zagadnienia ładu korporacyjnego w wielowymiarowym środowisku, w tym na styku Biznes / CDO / IT. Posiadasz doświadczenie w utrzymaniu i rozwoju kompleksowych platform zarządzania danymi hurtowni metadanych (mile widziane doświadczenie z technologią Ab Initio, w tym Metadata Hub).

Rozumiesz złożoność świata metadanych, posiadasz doświadczenie w zarządzaniu metadanymi nie tylko lokalnie, ale również na poziomie całej organizacji.

Umiesz tworzyć złożone rozwiązania wspierające monitoring i utrzymanie wysokiej jakości danych. Znasz zasady modelowania informacji (na poziomie logicznym i fizycznym), rozumiesz na czym polega istota wydajnych procesów ETL i posiadasz doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań przetwarzających dane, metadane oraz kody źródłowe aplikacji na potrzeby hurtowni metadanych.

Posiadasz doświadczenie w pracy z wieloma technologiami bazodanowymi, analitycznymi i przetwarzającymi dane. Mile widziane doświadczenie pracy w zespołach BI, hurtowni danych, big data lub analitycznych w organizacji finansowej.

Oferujemy Ci : Zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania. Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach.

Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach. System szkoleń i programów rozwojowych. Dostęp do Wewnętrznej Giełdy Pracy. Przyjazną atmosferę w pracy.

Zgłoś tę pracę
checkmark

Thank you for reporting this job!

Your feedback will help us improve the quality of our services.

Aplikuj
Mój adres email
Klikając przycisk "Kontynuuj", wyrażam zgodę neuvoo na przetwarzanie moich danych i wysyłanie powiadomień e-mailem, zgodnie z zasadami przedstawionymi przez neuvoo. W każdej chwili mogę wycofać moją zgodę lub zrezygnować z subskrypcji.
Kontynuuj
Formularz wniosku