Compliance Specialist
Ceneo.pl Sp. z o.o.
Wrocław, dolnośląskie, Polska
‎11 godz. temu
source : Praca

Ceneo.pl to jeden z największych serwisów e-commerce w Polsce. Jesteśmy liderem wśród porównywarek cen i produktów w Europie.

Od blisko 17 lat każdego dnia towarzyszymy milionom Polaków kupującym on-line. W czasie zakupów inspirujemy ich, wskazujemy im najkorzystniejsze oferty i pomagamy w bezpiecznych zakupach w sklepach internetowych.

Współpracujemy z największymi sklepami i platformami sprzedażowymi z kraju i zagranicy. Nasz serwis tworzą specjaliści z różnych dziedzin, których łączy pasja, zaangażowanie w realizowane projekty i wspólne wartości.

W czasie, jaki zajmuje przeczytanie tego opisu (30 sek.) Ceneo pomogło już kilkunastu tysiącom osób.

OBECNIE DO NASZEGO ZESPOŁU POSZUKUJEMY OSOBY NA STANOWISKO :

Główne obowiązki :

  • wspieranie zespołów Ceneo oraz odpowiedzialność za działania edukacyjne, informacyjne oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych, zgodności i polityk firmy
  • wspieranie procesów analizy ryzyka dla projektów z zakresu ochrony danych osobowych
  • odpowiedzialność za obsługę i zarządzanie incydentami bezpieczeństwa informacji
  • prowadzenie korespondencji z organami nadzorczymi m.in. w zakresie ochrony danych osobowych, a także z klientami i partnerami Ceneo
  • zapewnienie zgodności polityk / procedur z przepisami prawa polskiego i europejskiego
  • monitorowanie realizacji zaleceń Inspektora Ochrony Danych w zakresie ochrony danych osobowych
  • zarządzanie opracowywaniem i zlecaniem opracowywania oraz weryfikacji umów w zakresie powierzenia przetwarzania danych osobowych
  • ocena wpływu i zapewnienie zgodności działalności spółki z obowiązującymi przepisami prawa, regulacjami wewnętrznymi, rekomendacjami regulatorów, kodeksami dobrych praktyk i standardami rynkowymi
  • odpowiedzialność za opiniowanie projektów aktów prawnych
  • wsparcie Chief Security Officer’a w realizacji strategii działu
  • prowadzenie projektów wdrożeniowych aktów prawnych w naszych spółkach
  • wypracowanie z właścicielami technicznymi metody utrzymania sporządzonych zasad
  • aktywne wsparcie procesów i projektów podnoszących bezpieczeństwo organizacji
  • koordynacja zadań wynikających z audytów wewnętrznych i zewnętrznych
  • wspieranie organizacji w przypadku sytuacji kryzysowych
  • Wymagania :

  • doświadczenie w obszarze compliance
  • doświadczenie w pracy w dziale IT lub z organizacjami IT
  • znajomość zasad procesu legislacyjnego w Polsce i najważniejszych aktów prawnych dotyczących działalności e-commerce i usług cyfrowych
  • szeroka wiedza nt. regulacji prawnych z zakresu ochrony danych osobowych (zwłaszcza przepisy RODO) i umiejętność interpretacji przepisów prawa (wiedza poparta kilkuletnim doświadczeniem)
  • znajomość metodyki i praktyki z zakresu zarządzania usługami IT (np. ITIL, COBIT, COSO, SOX)
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie min. B2
  • rozumienie znaczenia technologii, narzędzi i procedur bezpieczeństwa IT oraz ich wpływu na biznes
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołami projektowymi
  • biegłość w przyswajaniu nowej tematyki, poszukiwaniu i syntetyzowaniu informacji
  • spostrzegawczość w wychwytywaniu luk w istniejących procesach
  • umiejętność komunikacji interpersonalnej oraz współpracy z osobami z różnych obszarów i szczebli organizacji
  • posiadanie kompetencji takich jak : skrupulatność; priorytetyzacja zadań; asertywność; działanie w niejednoznacznych sytuacjach, wymagających indywidualnej i nieszablonowej interpretacji
  • Oferujemy :

  • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • elastyczne godziny pracy
  • różnorodny pakiet benefitów dla Ciebie i Twoich bliskich (m.in. prywatną opiekę medyczną, karty restauracyjne i multisport oraz wiele innych)
  • pracę w nowoczesnym biurze na terenie Business Garden we Wrocławiu
  • możliwość doskonalenia języka angielskiego w ramach darmowych kursów
  • dostęp do strefy Chillout wyposażonej m.in. gry i wygodne hamaki
  • miejsce garażowe dla rowerów wraz z infrastrukturą (szatnia + prysznic)
  • Zgłoś tę pracę