Księgowy / Księgowa z językiem angielskim i niemieckim
TMF Group
Warsaw, Poland
1 d. temu

O TMF Group

TMF Group jest globalnym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych w obszarze księgowości i podatków, kadr i płac, a także zarządzania sekretariatem korporacyjnym.

W 120 biurach zlokalizowanych w 85 krajach zatrudniamy blisko 9 100 wykwalifikowanych specjalistów. W Polsce jesteśmy obecni od ponad 20 lat, pomagając naszym klientom z biur w Warszawie i Katowicach, gdzie pracuje już ponad 700 osób.

Katowice są ponadto lokalizacją dla naszej nowej struktury - Europejskiego Centrum TMF, którego zadaniem jest obsługa europejskich rynków naszych klientów, firm m.

in. z rankingów Fortune 500 oraz FTSE 100. W ramach tworzonych struktur poszukujemy specjalistów z zakresu księgowości międzynarodowej, kadr i płac oraz globalnego zarządzania podmiotami.

Budujemy także zespoły, które będą odpowiedzialne za obsługę funduszy międzynarodowych oraz wsparcie wewnętrznych procesów finansowych Grupy TMF.

Obecnie poszukujemy Księgowej / Księgowego z językiem niemieckim, który wesprze nasze niemieckie zespoły księgowe z naszego centrum w Katowicach.

Jeśli lubisz pracować z liczbami oraz aktywnie podchodzisz do własnej nauki, z przyjemnością pomożemy Ci w rozpoczęciu z nami międzynarodowej kariery!

Twój zakres obowiązków :

  • Sporządzanie i przegląd sprawozdań finansowych;
  • Przejście z danych księgowych US GAAP / MSSF do HGB;
  • Księgowanie wszystkich operacji gospodarczych w księdze głównej i pomocniczej;
  • Odpowiedzialność za terminowe przygotowywanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych raportów finansowych zgodnie z HGB, MSSF lub US-GAAP w ścisłej współpracy z kierownictwem zespołu i zespołem;
  • Przygotowywanie raportów ad hoc;
  • Komunikowanie się z klientami, księgowymi, bankami, audytorami, prawnikami, managerami inwestycyjnymi lub innymi stronami;
  • Monitorowanie transakcji płatniczych.
  • Twój profil :

  • Wyraźne ukierunkowanie w pracy na liczbach;
  • Wykształcenie wyższe lub porównywalne szkolenie w zakresie rachunkowości;
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, najlepiej w międzynarodowym audycie lub biurze rachunkowym;
  • Bardzo dobra znajomość HGB, MSSF i / lub US GAAP;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Office;
  • Dobra znajomość Datev będzie dodatkowym atutem;
  • Biegła znajomość języka angielskiego;
  • Znajomość niemieckiego na poziomie A2+;
  • Orientacja i gotowość do znajdowania rozwiązań;
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Co możemy Ci zaoferować?

  • Dogodną lokalizację biura w centrum miasta;
  • Elastyczny czas pracy oraz pracę zdalną;
  • Stabilne zatrudnienie;
  • Międzynarodowe i dynamiczne środowisko pracy;
  • Prywatną opiekę medyczną;
  • Ubezpieczenie na życie;
  • Dofinansowanie do programu Multikafeteria (m.in karta Multisport);
  • Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego;
  • Dostęp do platformy językowej z 12 róznymi językami do nauki;
  • Pracę wśród wyjątkowych ludzi w pozytywnej atmosferze;
  • Imprezy firmowe;
  • Prezenty świąteczne i okolicznościowe;
  • Dofinansowanie do wczasów pod gruszą;
  • Możliwość udziału w projektach charytatywnych.
  • informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami
  • Make an impact

    Our global presence in more than 80 countries allows you to impact how global and diverse clients do business as well as give back to the global communities we operate in

    Be part of One TMF

    At TMF Group, it’s our people who make us who we are. Our company thrives on entrepreneurial spirit and is full of proactive people who combine enthusiasm with responsibility and accountability.

    A world of opportunity

    Regardless of where you are in your career, TMF Group opens a world of opportunity where you will be part of our team and is supported in your global career journey.