Data Engineer / Inżynier Danych
ING
mazowieckie
1 d. temu

Czym zajmujemy się w Risk Hub Warsaw?

Nasza ekspertyza polega na opracowywaniu i zarządzaniu modelami ryzyka rynkowego, ryzyka kredytowego oraz rynków finansowych, przy użyciu najnowocześniejszych metod modelowania, narzędzi i technologii przetwarzania danych.

Obszar raportowania, danych i analiz w Risk Hub Warsaw zapewnia wysokiej jakości raportowanie zarządcze, przygotowuje analizy dotyczące ryzyka kredytowego i rynkowego, zapewnia kontrole jakości danych wykorzystywanych w procesach zarządzania ryzykiem i zarządzania modelami, dostarcza usługi związane z danymi dla wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy.

Pracujemy w strukturze agile, złożonej z wysoko wykwalifikowanych, samodzielnych zespołów, wspólnie realizując ambitne cele.

Forma zatrudnienia : umowa o pracę

Szukamy osoby na stanowisko Data Engineer / Inżynier Danych , która przeniesie nasze globalne środowisko przetwarzania i zarzadzania danymi na wyższy poziom oraz przyczyni się do ulepszenia procesu modelowania ryzyka kredytowego i rynkowego.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiadała za przygotowanie i obsługę procesów przetwarzania danych wykorzystywanych w procesie zarzadzania modelami ryzyka (budowa, monitoring, walidacja).

Osoba ta powinna kłaść duży nacisk na automatyzację i standaryzację procesów gromadzenia danych oraz poprawę i kontrolę jakości danych.

Kandydat, którego wybierzemy powinien mieć udokumentowane doświadczenie w zakresie wykorzystywania danych najlepiej w obszarze ryzyka, posiadać znajomość narzędzi wspomagających proces przetwarzania i analizy danych (np.

SAS) oraz posiadać praktyczną wiedzę w zakresie architektury modeli danych.

Aplikuj jeśli szukasz możliwości pracy w multidyscyplinarnym zespole obsługującym klientów wewnętrznych poprzez dostarczanie wysokiej jakości produktów wspomagających proces budowy, monitoringu i walidacji modelu ryzyka kredytowego i rynkowego

Będziesz częścią międzynarodowego i entuzjastycznego zespołu, w którym liczy się otwartość w komunikacji.

Twoje zadania :

 • Projektowanie modeli danych oraz optymalizacja procesów przetwarzania danych pod kątem dostarczenia danych do budowy, walidacji i monitoringu modeli ryzyka kredytowego i rynkowego.
 • Analiza dostępnych źródeł danych pod kątem potencjalnego wykorzystania w procesie budowy, walidacji, monitoringu modeli.
 • Dokumentowanie procesów przetwarzania danych.
 • Tworzenie dedykowanych prototypów baz danych na potrzeby zarzadzania modelami oraz zarzadzania ryzykiem kredytowym lub rynkowym;
 • Projektowanie mechanizmów kontroli jakości danych wykorzystywanych w procesie zarzadzania modelami i zarzadzania ryzykiem kredytowym i rynkowym;
 • Cykliczne monitorowanie jakości danych w obsługiwanych procesach przetwarzania danych;
 • Automatyzacja istniejących procesów gromadzenia i generowania danych;
 • Wspieranie projektów związanych z modelami, takimi jak TRIM (ukierunkowany przegląd modeli wewnętrznych) i GCD (Global Credit Data);
 • Komunikacja z interesariuszami głównie z obszaru modelowania, walidacji i zarządzania ryzykiem modeli w zakresie dostarczanych danych .
 • Nasze oczekiwania :

 • Wykształcenie wyższe w kierunku informatyki, finansów, ekonomii i / lub matematyki / statystyki.
 • 2-3 lata doświadczenia na stanowisku związanym z procesem przetwarzania i analizy danych, doświadczenie powinno obejmować zarówno merytoryczną znajomość analizowanych danych jak i techniczną (tj.
 • znajomość narzędzi i technik pracy z danymi, zdolność do budowania złożonych zapytań SQL, SAS, ORACLE).

 • Wiedza z zakresu zarządzania ryzykiem lub wiedza z zakresu budowy, walidacji, implementacji modeli ryzyka kredytowego lub rynkowego.
 • Prosimy o przesłanie CV w j. polskim i angielskim.

  Aplikuj
  Dodaj do ulubionych
  Usuń z ulubionych
  Aplikuj
  Mój adres email
  Klikając przycisk "Kontynuuj", wyrażam zgodę neuvoo na przetwarzanie moich danych i wysyłanie powiadomień e-mailem, zgodnie z zasadami przedstawionymi przez neuvoo. W każdej chwili mogę wycofać moją zgodę lub zrezygnować z subskrypcji.
  Kontynuuj
  Formularz wniosku